مصادیق تخلف رسانه‌ها در سیستم همکاری در فروش شیکو پیکالا

انجام موارد زیر توسط رسانه‌های همکار و فعال در سیستم کسب درآمد شیکو پیکالا، مصداق تخلف بوده که در صورت مشاهده، علاوه بر عدم تایید درخواست تسویه‌ی آخرین ماه، حساب کاربر به مدت یکماه تعلیق و در صورت تکرار مسدود خواهد شد.

  1. استفاده از بنر و یا محتوای گمراه کننده و غیرواقعی
  • به عنوان مثال: معرفی محصول با تخفیف غیر واقعی، معرفی کدهای تخفیف بدون ارائه اطلاعات لازم در خصوص شرایط و نحوه استفاده آن و… .
  • عنوان خرید با تخفیف ۸۰ درصدی و… در بنرها و محتوای تولید شده در رسانه. (در صورتی که در سیستم شیکو پیکالا چنین تخفیفی وجود ندارد)
  1. درج قیمت اشتباه (کمتر از قیمت واقعی محصول) در رسانه

ارائه لیست محصولات به همراه قیمت، با قیمتی کمتر از قیمت محصول در سایت شیکو پیکالا. در صورت تغییر قیمت محصولات (کمتر یا بیشتر شدن)، رسانه موظف است نسبت به بروزرسانی قیمت محصولات اقدامات لازم را انجام دهد و یا از ارائه قیمت خودداری کند. (در صورت وجود شرایط لازم ، میتوانید برای دریافت API اقدام نمایید)

  1. معرفی و لینک دهی به کالایی که در فروشگاه شیکو پیکالا ناموجود است

در صورت معرفی کالا و ناموجود شدن آن، رسانه می‌بایست نسبت به حذف آن محصول و یا اطلاع رسانی در رسانه خود نسبت به ناموجود بودن کالا اقدام نماید.

 

 4. انجام هرگونه فعالیت‌های بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) روی نام و فروشگاه شیکو پیکالا

به عنوان مثال ایجاد صفحات مختلف بدون ارائه محتوا در خصوص محصولات و درج عباراتی نظیر «برای ورود به سایت اصلی شیکو پیکالا کلیک کنید» خلاف قوانین است.

 5. استفاده از نام شیکو پیکالا و یا مشابه آن در نام و یا آدرس رسانه

به عنوان مثال ایجاد پیج‌های اینستاگرام و کانال‌های تلگرام و یا ثبت دامنه‌های سایت با نام شیکو پیکالا یا هر گونه تشابه تلفظی و نوشتاری

مانند عباراتی نظیر شیکالا ، شیکو کالا و … .

همچنین استفاده ازعبارت نمایندگی رسمی شیکو پیکالا ، ثبت رسمی در سایت شیکو پیکالا ، همکاری با شیکو پیکالا و عباراتی از این قبیل خلاف قوانین و غیر مجاز است.

 6. دادن وعده/ ارائه تخفیف روی محصول (Cash Back) از سمت رسانه به خریداران

به طور کلی ترغیب حضوری خریداران به خرید و ارسال لینک افیلیت به آنها و یا دادن وعده بازگشت بخشی از قیمت محصول خریداری شده توسط شما و… خلاف قوانین است. تمامی لینک‌ها تنها باید از طریق رسانه‌های ثبت شده در پنل کاربری منتشر شود و کاربر با تصمیم خود نسبت به خرید اقدام کند.

 

 7. استفاده مستقیم و کپی شده از محتوای شیکو پیکالا در رسانه

امکان استفاده از توضیحات مربوط به هر کالا که در سایت شیکو پیکالا ارائه شده است، در رسانه ممنوع است. اطلاعات قابل استفاده تنها در سطح مشخصات ، تصویر ،  قیمت محصول و میزان تخفیف ، مجاز است.

  8. استفاده از قالب اصلی سایت و یا لوگو شیکو پیکالا در طراحی رسانه ثبت شده

هرگونه تشابه رنگ و یا ساختار در طراحی رسانه، طراحی لوگو و… که از نظر کارشناسان فنی سیستم همکاری در فروش مشابه با سایت شیکو پیکالا باشد، خلاف قوانین است.

 9. انجام تبلیغات پاپ آپ و یا ارسال پوش نتیفیکیشن

هر گونه همکاری با کانال‌های تبلیغاتی انبوه مانند ایمیل، پیام، پوش نتیفیکیشن و… و قراردادن لینک‌های افیلیت به صورت مستقیم در آن‌ها ممنوع است. به عنوان مثال ارسال پوش نتیفیکیشن با قراردادن لینک‌های افیلیت در آن مجاز نیست.

** بدیهی است که استفاده از این مدل تبلیغاتی برای معرفی رسانه بلامانع است.

 10. عدم تولید و ارائه محتوای مکفی و با کیفیت در رسانه ثبت شده

ثبت رسانه و عدم فعالیت آن تحت هر شرایطی ممنوع است. در صورت عدم فعالیت یک رسانه لازم است از طریق پنل کاربری آن رسانه غیر فعال شود.

 11. عدم تطابق تعداد مخاطبان رسانه ثبت شده با ورودی و تعداد کلیک انجام شده

براساس الگوریتم‌های هوشمند، فعالیت رسانه‌ها مورد پایش قرار می‌گیرد و در صورت عدم تطابق وضعیت رسانه و تعداد کلیک ورودی، امکان تایید درخواست‌های مالی کاربر وجود نخواهد داشت.